top of page

Arduino Uno mikrodenetleyici kart ile çocuklar hem elektrik elektronik, hem kodlama, hem de 3 boyutlu tasarım öğrenir. En güzel yanı kendi inovatif fikirlerini ortaya koyabilmeleridir. Kendi hazırladığımız kitap aracılığıyla okuma yazma ve dört işlem bilen her öğrenciye arduino eğitimi vermekteyiz. Arduino ile çocuklara hem elektrik bilgisi, hem elektronik bilgisi, hem mBlock ile blok tabanlı kodlama hem de arduino ide ile nesne tabanlı kodlama öğretmekteyiz. 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

mTiny.jfif

5-7 yaş arası  çocuklara kodlama öğreten bir robottur. Görsel algıya dayalı tasarlandığı ve eğlenceli bir yapıya sahip olduğu için çocuklar çok kolay kodlama öğrenebilirler.

Albert Kodlama Robotu

5-13 yaş arası çocuklara kodlama öğretmek için tasarlanmış çok fonksiyonlu bir robottur. Kolaydan zora doğru çeşitli uygulamalara sahip olduğu için çocuk aşamalı olarak kodlamayı pekiştirir.

Edison Kodlama Robotu

Edison robot, 5-17 yaş arası çocuklara kodlama öğreten bir robottur. Ayrıca çocuklar Lego ile uyumlu olduğu için çeşitli robot tasarımlarını yapma imkanı bulurlar. Bu robotla anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri EdBlocks blok tabanlı kodlama dilini, 2. sınıftan itibaren EdScratch blok tabanlı kodlama dilini, ortaokul ve lise öğrencileri ise EdPy nesne tabanlı kodlama dilini öğrenirler.

Zaxe X1 3D yazıcı

Zaxe 3D yazıcı ile çocuklar kendi özgün fikirlerini Tinkercad veya çeşitli 3D programlarla tasarlayarak gerçek plastik çıktısını alabilirler. Üreten nesilin vazgeçilmezidir 3D yazıcılar. 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

robotis-play-600-construction-kit-pets.j

Robotis Play 600, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine robotik tasarım öğreten robot kitidir. Çocuklar aynı parçalarla kendi tasarımlarını yapabilir. 5-10 yaş arası çocuklar için uygundur.

Robotis Play 700 Robotik tasarım seti

Robotis Play 700, okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine robotik tasarım öğreten robot kitidir. Çocuklar aynı parçalarla kendi tasarımlarını yapabilir. Bu kitin play 600'den farkı Scratch ile kodlanabilir olmasıdır. 8-10 yaş arası çocuklar için uygundur.

robotis dream level 2 robotik tasarım seti

Robotis Dream, ortaokul ve lise öğrencilerine robotik tasarım öğreten robot kitidir. Çocuklar aynı parçalarla kendi tasarımlarını yapabilir. Bu kit sayesinde çocuklar C++ kodlama dili ile kodlama da öğrenirler. Çocukların, Level 1'den 5'e kadar 60 robot tasarlama imkanları vardır. 11 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

3D kalemler, çocuklara sanatsal anlamda 3 boyutlu içerik üretme imkanı sunarlar. Ayrıca bu kalemler sayesinde kendi özgün tasarımlarını yapıp kodlanabilir materyaller de üretebilmeleri mümkündür. 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Lehimleme çalışması

Çocuklara hazır lehimleme kitleriyle temel seviyeden ileri seviyeye lehimleme yapmayı öğretmekteyiz. Bu sayede çocuklar, iş güvenliği kurallarına uyarak, lehimleme yapmayı öğrenme fırsatı edinirler. 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Makey Makey kodlama-tasarım kartı

Herhangi bir iletken nesneyi mouse ve klavye haline getiren bir karttır. Bu yolla yaptığımız kodlama oyunlarında her türlü nesneyle oyun geliştirebilme imkanı sunar. 5 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

MicroBit kodlama kartı

Üzerinde 25 adet mini LED, ivmeölçer, butonlar, vs bulunduğu kodlama kartıdır. İnventor kiti ve robotu aracılığıyla çocuklara birçok proje yaparak kodlamanın temellerini öğrenmelerini sağlayan bir karttır. 8 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Asus TinkerBoard.jfif

Toplam 42 pinden oluşan bir yapıya sahip kodlama bilgisayarıdır. Özellikle Python kodlama dilini kullanarak gelişkin projeler yapmaya uygun bir karttır. 11-17 yaş çocuklar için uygundur.

Robomaster S1 kodlama robotu

Robomaster S1 robot, blok tabanlı kodlama ve python kodlama dilini kullanarak çeşitli üst seviye projeler geliştirebilmeyi çocuklara öğreten bir robottur. Önünde 1080p kamera ve içinde bulunan yapay zeka modülüyle üst seviye bir robottur. 11-17 yaş çocuklara kodlama öğretmek için tasarlanmıştır.

Alpha1 kodlama robotu

Alpha-1 insansı robot, çocuklara kodlamayı eğlenceli yolla öğreten bir robottur. Bunun dışında çocuklara masal anlatmak, çocukların birlikte sportif aktiviteler yapmalarını sağlamak, dans etmek için tasarlanmış eğlenceli bir robottur. 5-17 yaş arası çocuklar için uygundur.

Tees elektronik tasarım kiti

Tees Elektrik-Elektronik ve Kodlama setiyle çocuklar çeşitli projeler yoluyla hem elektrik-elektronik hem de kodlamayı eğlenceli bir yolla öğrenme imkanı bulurlar. 8-17 yaş arası çocuklar için uygundur.

Twin bilim seti

Twin Kodlama Seti, arduino, tinkerboard, vs ile tümleşik çalışabilen, lego parçalarıyla uyumlu bir kodlama setidir. Setin güzel tarafı lehim gerektirmeden çocukların proje tabanlı blok ve nesne tabanlı kodlama öğrenmelerini sağlayan bir kit olmasıdır. 8-17 yaş arası çocuklara uygundur.

Twin Sanat kiti

Başlangıç seviyesi maker kitidir. Çocuklara sanatsal içerikler üreterek çeşitli maker projeleri yapma imkanı sağlar. 5-10 yaş arası çocuklara uygundur.

Twin Mucit kiti

Twin Mucit Seti, çocuklara STEM uygulamalarının temellerini öğreten bir settir. Çocuklar bu set aracılığıyla birçok proje yapma imkanı bulur. 5-10 yaş arası çocuklara uygundur.

Robotis Ollo Robotik tasarım kiti

Robotis Ollo K Kit, çocukların 6 çalışma kitabından yararlanarak çeşitli robotik projeler yapmalarını sağlayan kittir. 5-7 yaş arası çocuklar için uygundur.

Robotis Play 300 Robotik tasarım kiti

Robotis Play 300, çocukların yönergeleri takip ederek 7 farklı robot tasarlayabildiği bir kittir. 7-10 yaş arası çocuklar için uygundur.

Jimu Asrobot.jfif

Jimu Asrobot, çocuklara kodlama ve robotiği eğlenceli bir yolla öğreten robot kitidir. 8-13 yaş arası çocuklar için uygundur.

Jimu Tankbot.jfif

Jimu Tankbot, çocuklara kodlama ve robotiği eğlenceli bir yolla öğreten robot kitidir. 8-13 yaş arası çocuklar için uygundur.

bottom of page